Bezpečnosť s internetom

Najobľúbenejším slovom dnešnej mládeži je slovo internet. Používajú ho každý deň. Je internet naozaj taký dôležitý? Odpoveď je jednoznačná. Áno, určite je.

web

Sociálne siete

Život na internete nám priniesol bližší vzťah s našou rodinou a kamarátmi práve pomocou rôznych sociálnych sietí. Sme s nimi v kontakte omnoho častejšie. Píšeme si s nimi, čítame nové zážitky z ich života alebo aj čo robili. Je to ako keby sme bývali priamo vedľa nich. Vieme o nich všetko, aj keď bývajú na druhom konci sveta. Sociálnymi sieťami sme si oveľa bližší. Môžeme si písať s našimi priateľmi, či dokonca aj s neznámymi ľuďmi, od ktorých sa pýtame nejaké nové informácie. Avšak, mnoho mladých ľudí to so sociálnymi sieťami naozaj preháňa. Každú jednu fotografiu hneď prilepia na svoj profil na sociálnej sieti. Aj ich priatelia vedia hneď, kde sú, čo robia, alebo ako sa cítia. Mali by sme si nechať trošku súkromia iba pre seba  a nevešať všetko na sociálne siete. Môže sa to otočiť proti nám. Majte v sebe trošku tajnosti.

 

Webové stránky

Pomocou internetu a webových stránok si vieme vyhľadať všelijaké rôzne informácie, ktoré potrebujeme vedieť. Napríklad, ak študujete, potrebujete vypracovávať rôzne diplomové práce alebo práce do školy. Na vyhľadávanie rôznych informácií sú tu práve webové stránky. Webové stránky slúžia nielen na vyhľadávanie informácií, ale môžete si taktiež popočúvať svojho obľúbeného interpreta a jeho tvorbu, alebo pozrieť dobrý film, ktorý len teraz premietajú v kine. Z pohodlia domova je to omnoho jednoduchšie.

 

tablet

Internet nám pomáha dennodenne. Už iné ani nepočujem, len toto bolo na internete. Vieš, čo sa udialo? Čítala som to na sociálnej sieti. Skúsme na chvíľu odložiť svoje mobilné telefóny s internetom, vypnúť stolný počítač, odložiť notebook a venovať sa aj iným činnostiam. Uvidíte ten pokrok vo svojom živote.