Cerifikát pre budovy

Čoraz viac ľudí sa rozhodne pre stavbu nehnuteľnosti, ktorá sa vyznačuje aj nízkymi nákladmi na energie. Nízko nákladové domácnosti nie sú dôležité len z hľadiska úspory, ale sú takisto dôvodom ku kolaudácii. Nízko nákladová domácnosť by mala byť pre vás prioritou. Aj keď technológie, ktoré vám zabezpečia nižšie mesačne náklady, akými sú vzduchotechnika, podlahové kúrenie, tepelné čerpadlo, krb či iné moderné vymoženosti, sú pri úvodnej kúpe drahšie ako priemerný kotol, na ktorý sme boli doteraz zvyknutí, no pri mesačných nákladoch na energie rozdiel už určite uvidíte.

energetický certifikát

V prípade, že vás ešte len čaká stavba, určite rozmýšľajte nad technológiou zabezpečujúcou ohrev vody či vykurovanie vopred. Je dôležité, aby vaša domácnosť splnila takisto kritéria pre kolaudáciu. Každá novostavba, ktorú čaká kolaudácia, musí predložiť aj energetický certifikát, v ktorom sú zohľadnené všetky používané technológie na chod vašej domácnosti. Ako energetický certifikát získať? Energetický certifikáty je doklad, ktorý vám vyhotovia odborníci na certifikaciabudovy.sk. Na internetovej stránke certifikaciabudovy.sk sa skontaktujete s odborníkmi v oblasti vyhotovenia energetických certifikátov a dohodnite si s nimi ďalšie podrobností.

energetický certifikát

Následne vám vyhotovia energetický certifikát na základe merania výšky energie vo vašej domácnosti modernými termo kamerami. Energetický certifikát je povinnosťou ku kolaudácii najnovších novostavieb. Zákon udáva spotrebiteľovi doložiť ku kolaudácii aj energetický certifikát, v ktorom je znázornená výška spotreby energie nehnuteľnosti. A aká má byť spotreba moderných novostavieb? Podľa zákona musia novostavby dosiahnuť najvyššiu energetickú triedu v hodnote A0. Ak aj vy potrebujete vyhotoviť energetický certifikát certifikaciabudovy.sk či už na novostavbu, starší dom alebo byt, neváhajte kontaktovať certifikaciabudovy.sk.