Dá sa vysporiadať s erektilnou dysfunkciou aj bez liekov?

S nástupom internetu a väčšej informovanosti prestáva byť tajomstvom, že erektilná dysfunkcia, respektíve problémy so slabou erekciou postihujú pomerne vysoké percento mužskej populácie. Ide o stav, kedy prichádza len čiastočná alebo nedostatočná erekcia k dosiahnutiu kvalitného sexuálneho styku. Vieme, že pomerne rýchle riešenia predstavujú tablety ako Viagra, Calis, Avana Lacnegenerika.to, ale súčasná spoločnosť začína hľadať tiež pomoc, ktorá by mala prirodzené a dlhodobejšie výsledky. Skrátka nájsť a nasledovať vzorec, ktorý by viedol k prirodzenému odstráneniu vzniknutého problému.

Muž v prírode, zelená bunda

Najskôr je preto potrebné odhaliť časté príčiny tohto stavu:

  • V tomto smere vravíme o známych zdravotných problémoch ako napr. cukrovke, nadváhe, vysokom krvnom tlaku, cholesterole,… a faktoroch, ktoré zapríčiňujú ťažšie prekrvenie organizmu. Negatívny následok má aj kôrnatenie ciev či nezdravý životný štýl, v ktorom chýba nedostatok pohybu, zdravého spánku a naopak dominuje alkohol, cigarety, sedavé zamestnanie či stres.
  • K známym negatívnym faktorom porúch erekcie sa radí aj užívanie niektorých liekov. Predovšetkým antidepresív a upokojujúcich prostriedkov.

Naopak pridozeným riešením je vyhýbať sa vzniku týchto faktorov a ideálne robiť aktivity, ktoré slúžia nielen k zdravému prekrveniu a okysličeniu tela, ale tiež k zvýšenej tvorbe kľúčového mužského hormónu- testosterónu.

Žena a muž cvičia s činkami

Jeho zvýšená tvorba sa dá efektívne dosiahnuť napr. cvičením.

Samozrejme nie každý má na to byť okamžite skvelý hokejista, špičkový futbalista či skrátka atlét, ale pre začiatok rozhodne stačí, ak si nájdeme minimálne 30 minút na prechádzku v prírode, na bicykel alebo na plávanie. Ak si niektorú z týchto aktivít vyberiete, je to plus, no dôležitá je ich pravidelnosť.Vhodným riešením je v danom smere aj posilovňa, boxerské vrece alebo beh.
Dôležité je tiež zdravšie stravovanie.

Tu je dôležité dodržiavať pitný režim, zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, tiež konzumáciu prirodzených rastlinných tukov. Obmedziť by sme naopak mali polotovary, umelé sladidlá, rafinovaný cukor a nasýtené tuky.