Vedeli ste, že firma sa dá kúpiť už založená?

Podnikanie láka mnohých a mnohí si často neuvedomujú, čo to presne znamená a aké mnohé úskalia môže priniesť. No dobrý nápad, dobrý tím a počiatočný kapitál už mnohým zase priniesli úspech a nielen dostatočnú motiváciu či zárobook, no aj splnenie sna o tom robiť to, čo napĺňa baví a dáva zmysel. Preto sa mnoho úspešných podnikateľov vie popýšiť aj množstvom dosiahnutých cieľov a správnych rozhodnutí.

start up

Jedno z rozhodnutí, ktoré budúceho podnikateľa čaká je akú formu podnikania si zvolí, či bude podnikať sám alebo bude maž spoločníka či viacerých a podobne. Podnikať sa totiž dá rôznymi spôsobmi. Živnosť je forma fyzickej osoby, kedy podnikateľ ručí za to, čo v podnikaní robí a zase právnická forma napríklad s.r.o. je forma, ktorá môže spojiť aj viacerých spoločníkov a ide o firmu, ktorá už za seba ručí sama. Podnikateľ dáva do podnikania svoj vklad a to je jeho prínos. Založiť sro však nejaký ten čas trvá. Pokiaľ si ju necháte založiť profesionálnou firmou, tak nejaký ten čas určite ušetríte.

podnikateľ

No úplne najrýchlejšie a dnes už aj celkom moderné je kúpiť si už hotovú firmu. Takýmto firmám sa hovorí aj ready made a sú založené nie za účelom podnikania, ale za účelom predaja budúcim podnikateľom. Uskutočniť sa takto dá napríklad aj predaj sro s dph, čo znamená, že si môžete kúpiť firmu, konkrétne spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá už bude priamo aj platca Dph. Nemusíte tak absolvovať zdĺhavé procesy na daňovom úrade, dokladanie a zdôvodňovanie prečo sa platcom Dph chcete stať. Ak teda idete podnikať do sfér, kde bude nutné, aby ste platcom Dph boli, najmä ak poskytujete výrobky, tovar alebo služby pre veľké firmy a spoločnosti, ktoré platcami Dph sú, môžete priamo kúpiť firmu aj s registrovaním za platcu Dph. Pri kúpe podobných firiem navyše už nemusíte splácať základné imanie, čo je ďalším bonusom.