Menu
Menu
ako-najst-riesenie-problemu

Čo robiť keď sa nedarí nájsť riešenie?

Stresujúce je, keď sa nedarí nájsť riešenie a termín odovzdania sa blíži. Vy ešte stále pracujete len na koncepte stroja a neviete sa rozhodnúť, ktorú alternatívu prijať na detailnejšie spracovanie.

Niekedy sa zdá, že točíte dookola a neviete nájsť uspokojivé riešenie. Návodov, ako sa z toho začarovaného kruhu dostať von je veľa, nižšie sú opísané tri, ktoré zaručene fungujú. 

Priateľ na telefóne

Priateľ na telefóne je najrýchlejší a najjednoduchší spôsob pomoci. Prizvite si niekoho zo svojho pracovného okolia o kom si myslíte, že by vedel pomôcť nájsť riešenie. Kolegu alebo vedúceho a požiadajte ho o rozhovor na tému vášho riešenia. Opíšte čo riešite, s akými alternatívami ste doteraz uvažovali, v čom vidíte ich výhody a nevýhody a požiadajte priateľa o jeho názor na vaše návrhy, a ako by to riešil on. Ideálne do ½ hod by sa mal dostaviť výsledok vzájomnou zhodou o ďalšom pokračovaní. Ak ste ani po 1 hodine diskusie nenašli zhodu, zavolajte nám, my vám pomôžeme. Ak takého nemáte, potom: 

Zavolajte si hocikoho

Zavolajte si hocikoho priateľku, priateľa, niekoho z rodiny. Je úplne jedno kto to bude, len aby bol ochotný vás vypočuť a popíšte mu čo robíte, ako to funguje, aké sú možné alternatívy, samozrejme ak to, na čom pracujete nepatrí medzi utajované veci. Účinok sa znásobí ak Vám bude poslucháč klásť hoci aj laické otázky a vy na ne budete reagovať. Ľudská myseľ je geniálna v tom, že si vytvára stále nové obrazy a kombinácie a sám prídete na to, ako sa v riešení posunúť ďalej. Ak ani to nepomôže, potom: 

Urobte si prestávku 

Na 2 až 5 dní si urobte prestávku, odložte to čo ste chceli vyriešiť a venujte sa niečomu úplne inému. Po niekoľkodňovej prestávke sa vráťte ku riešeniu toho, čo ste riešili a začnite tým, že skontrolujete všetky vstupné údaje, požiadavky, parametre, výpočty. Výsledkom takéhoto reštartu by malo byť „osvietenie“ mysle a malo by sa to prejaviť novými nápadmi ako ďalej pokračovať v riešení. A keď ani to nepomôže, zmeňte profesiu aj zamestnanie alebo zavolajte nám, my vám pomôžeme nájsť riešenie.

Ak nechcete strácať čas vyššie popísaným postupom, zavolajte hneď a my vám hneď aj pomôžeme.

Záver 

  • Ak nechcete strácať čas hľadaním riešenia, zavolajte nám 0905655506, teším sa na váš telefonát.
  • Ak sa vám článok páčil a bol pre vás užitočný, neváhajte ho zdieľať alebo o ňom povedať známym.

Ak sa chcete dozvedieť viac o konštruovaní, neváhajte nás kontaktovať.

szabo-indeso

Ladislav Szabo

o autorovi

Zdieľaj tento článok